Kan inte nå servern

ADVENTSLJUSSTAKE, smide och glas, "Fantasi 92", Osram, 1900-talets andra hälft.

Sju ljuspunkter. Stomme i svartlackerad metall samt teak med dekor av färgat glas. Undertill brännstämplad. Längd 37, höjd 47 cm.

Ej funktionstestad. Slitage, ställvis pigmentbortfall. Ljuspipor med viss gulnad. En ljusmanschett saknas. Kontakt med slagskada.

Auktionen avslutades
Har du ett liknande föremål du vill få värderat? Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 000 SEK
Auktionen är avslutad.
Köpinformation