TAKLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

773373. TAKLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Stomme av mässing. Kupor av tonat glas. Tolv ljuspunkter. Märkt med etikett. Diameter ca 58. Höjd ca 75 cm.

Ej funktiosntestad. Slitage. Mässing med bristningar. Några nagg kan förekomma. Något sneda armar. Skruv till takkopp saknas. Ställvis anlupen metall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 710