KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14752077
*
nr 1475 2077
Ulla Fries
(f. 1946), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1976, "Flugor". Bildmått: 28x24, yttermått inklusive ram: 48x42 cm
Ulla Fries, svensk bildkonstnär född i Uppsala 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 18:21:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1
300 kr
2
700 kr
3
800 kr
4
900 kr
2
1.600 kr
3
1.100 kr
2
1.200 kr (Budbetjänt)
5
Vinnande bud
2
1.900 kr
5
2.000 kr (Budbetjänt)
2
2.200 kr
5
2.400 kr (Budbetjänt)
2
2.600 kr
5
2.800 kr (Budbetjänt)
5
justering av budtak
2
3.000 kr
5
(budbetjänt)
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer