Kan inte nå servern

KISTA, allmoge, Halland, bär datering 1810.

Ek, lätt välvt lock, rödmålade smidesbeslag, målad kurbitsdekor med initialer och datering, mot blå botten, på kulfötter. Längd 145 djup 66 höjd 60cm. Nyckel finns.

Kraftigt slitage. Färgbortfall. Sprickor. Skador. Maskstungen.

Auktionen avslutades
Har du ett liknande föremål du vill få värderat? Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad.
Köpinformation
Andra har även tittat på