ROSA TAIKON, BERND JANUSCH, Brosch/Collier, silver
Märkt Bernd Janusch. Stämplad TAI, Taikon Rosa, Stockholm 1970. Mått hänge/brosch ca 4 x 3 cm. Längd kedja ca 75 cm. Vikt 24 gram.
Troligen omarbetad. Bruksslitage.
Auktionen avslutades
Har du ett liknande föremål du vill få värderat?
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK
Auktionen är avslutad.
Omfattas av följerätt
Enligt lag betalar köparen en konstnärsavgift för detta konstverk. Avgiften är som högst 5%. Ju högre försäljningspris desto lägre procentsats. För mer information kring denna lag:
Konstverken i denna databas är skyddade av upphovsrätt och får inte återges utan rättighetshavarnas tillstånd. Konstverken återges i denna databas med licens av Bildupphovsrätt.