Philip von Schantz oljemålning

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

35 000 SEK

PHILIP VON SCHANTZ (1928-1998): Rostig spann, signerad och daterad PvS -79, olja på duk, 38 x 41 cm

UTSTÄLLD: Galerie Aronowitsch, Stockholm, februari-mars 1982

LITTERATUR: Allan Ellenius, Philip von Schantz, Still Lifes, Trelleborg 1991, "Grey Bucket", avbildad på sidan 25

518919

2018-03-12