Brudkista från Hälsingland

Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland
Brudkista från Hälsingland

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BRUDKISTA, daterad 1803, Delsbo, Hälsingland, invändig inredning med dubbla läddikor, bemålad, höjd 53, 90x56 cm, nyckel och lås löst
Proveniens: Inköpt 1928 från Konstnären Bror Hillgren, Delsbo enligt medföljande not.

138015

2012-06-08